Astroloji - fal - günlük burç yorumları - tarot göz çiçek kahve falları - rüya tabirleri - yükselen burç hesaplama - astroloji adına herşey
 

 

Koç

21 Mart

20 Nisan

Boğa

21 Nisan

21 Mayıs

İkizler

22 Mayıs

21 Haziran

Yengeç

22 Haziran

23 Temmuz

Aslan

24 Temmuz

23 Ağustos

Başak

24 Ağustos

23 Eylül

Terazi

24 Eylül

22 Ekim

Akrep

23 Ekim

22 Kasım

Yay

23 Kasım

22 Aralık

Oğlak

23 Aralık

20 Ocak

Kova

21 Ocak

19 Şubat

Balık

20 Şubat

20 Mart

BOĞA BURCU ÖZELLİKLERİ

 

● Yönetici Gezegeni: Venüs
● Element: Toprak
● Nitelik: Sabit
● Uğurlu Sayıları: 6, 4
● Gün: Cuma
● Uğurlu Taşı: Zümrüt
● Renk: Pastel Mavi, Lila
● Tarot kartı: İmparatoriçe
● Hayvan: Boğa
● Bitki: Elma, Selvi, Menekşe, Gelincik
● Kıymetli Taş: Topaz
● En Büyük Hatası: İnat

 

 

BOĞA BURCU GÜNLÜK FALINIZA BAKIN

AŞK DURUMU

 

Boğa ilgi duysa bile karşısındaki insana bunu belli etmesi oldukça uzun zaman alabilir.Boğalar oldukça sabırlı insanlardır. O'nunla beraber olmak için, sabırlı ve sakin olmayı öğrenmek gerekir.Boğa ile ilişkide genellikle inisiyatif kullanacak olan 'karşı taraf' olmalıdır.Bir Boğa birlikteliği başlatabilmek için, karşısındaki insanın açıkça O'nunla birlikte olmaktan zevk aldığını ifade etmesini bekler.Bir restaurantta verilen randevu, ortamın ve yemeklerin hoş olması, ilk aşamanın kolay ve olumlu geçmesinde önemli rol oynar.Evdeki buluşmalarda, güzel yemekler, değerli objeler, çiçekler ve mumlar, bir de romantik müzik, Boğa'nın derinden etkilenmesini sağlayacaktır.Lükse ve maddi değerlere düşkün Boğa, kendisinin hiç bir şeyin aslında ona layık olmadığını hissettirildiğinde, uzun süreli bir ilişki için ikna olmaya başlar.Kuvvetli iradesi ve saklı kalmış espri yeteneği ile Boğa'nın insana huzur veren bir yapısı vardır.Ancak belirsizlikler ve ani değişiklikler ilişkinin yara almasına neden olur.Boğa bağlılığından ve sadakatinden hiç şüphe duyulmayacak bir partnerdir. Birlikte olduğu insanı her an her yerde kalbinden ve aklından çıkarmayan, aşkını ilk günki kadar taze tutabilen nadir burçlardan birisidir Boğa.Boğa insanı aslında oldukça ihtiraslı ve duygusal bir yapıya sahiptir ve buna değer veren insanlarla beraberken dolu dolu yaşayabilir.
 

BURÇ SEMBOLÜ

 

Boğa burcu, kafasında alışılmadık büyüklükte boynuzlar taşıyan bir boğa başı ile sembolize edilir. Kuvvetli bir yapıya sahip ve malına düşkün bu hayvan, gerektiğinde atağa geçebilme özelliği ile klasik Boğa tipi ile özdeşleştirilir. "Kutsal Boğa" ya da "Altın Boğa" olarak nitelendirilen Boğa ya da Baal, Asurların dini ayinlerinin temelini oluşturur. Günümüzdeki Mayıs festivali, Güneş'in Boğa'ya girdiği zamanlarda, Mısır'da kutlanan eski festivallerin kalıntısıdır.

 

YAŞAM

 

Koç burcuyla hayata doğan çocuk, Boğa döneminde kendine, kişiliğine olan güvenini kazanarak fiziksel dünyaya enerjilerini kanalize edecek hale gelir. Aşamalı olarak duyularını keşfetmeye, çevresindeki ve kendisindeki fiziksel dünyayı araştırmaya, gözlemlemeye başlamıştır. Bu aşamada nesnelerin farkına varmaya başlar ve etrafında tanıdığı tanımadığı tüm objelere duyularını yöneltir. İleride yaşanacak sahiplik, hizmet, mali olaylara ve bunlarla ilgili kavramlarda direkt olarak bir etkileşim yaratan, araştırıp, öğrenebileceği ne kadar çok çeşitlilikte yiyecek, obje, insan ve farklı ortamlar olursa, fiziksel dünya hakkındaki görüşleri o kadar gelişkin bir hale gelecektir. Bu dönemde duyularını kullanarak algıladığı her ses, lezzet, görüntü, koku, ileride geliştireceği estetik duygusuna da zemin hazırlar. Bu devrede ilişkide bulunulan insanlar duygusal tepkimeleri yaşatan kaynaklar olarak kabul edilebilir.

 

DİĞER BURÇLARLA UYUMU

 

● Boğa ve Basak'la mutlu ve uyumlusun.
● Aslan'la kendinizi güvende hissedersiniz.
● Kova ile etkili.
● Akrep'ten çok şey öğrenirsin.
● İkizler kozmik bağındır.
● Balık ile huzurlu.

 

BOĞA BURCU SEX HAYATI

 

Yönetici gezegeni Venüs'ün etkisi altında Boğa, aşka, cinselliğe ve erotizme doğuştan yatkındır.Boğa dış görünüşünden hiç anlaşılmayacak kadar tutkulu, ihtiraslı ve aktif bir cinselliğe sahiptir.Ancak hayatın her alanında olduğu gibi, bu arenada da kolayca harekete geçmesi mümkün değildir.Ancak tutkularını, isteğini, arzularını partnerinden ihtiyacı olan onayı, güveni aldıktan sonra ortaya koymaya başlar.Boğa değişime dirençli bir yapıdadır.Bu cinsellikte rutini sevdiğini, kuralların dışına çıkmadığını göstermez.Ancak yeninin deneyimlenebilmesi için, birlikte olduğu insana itimat etmesi birincil şarttır.Yine de cinsellikte güvenlik ihtiyacıyla, cinsel dürtülerinin arasına sıkışmış, yorucu git-geller yaşayan Boğalar görmek çok mümkündür.Boğa karşısındakine isteğini, arzularını açık açık belli etmekten çekinen bir yapıdadır.Ancak kendi kuralları çerçevesinde cazibesini, çekiciliğini ve aşk oyunlarını kullanmaktan da geri kalmaz.Planlı, stratejik bir şekilde ağır ama zevk alarak, adım adım ilerlemeyi tercih eden bir yapısı vardır.Boğalar çok sabırlı oldukları için, hedefe kilitlendikten sonra, uzun süre elde etmek için mümkün olan her şeyi, bütün yolları denerler.Maddesel rahattan ve konfordan kendisi çok etkilenen Boğa, istediği insanı elde etmek için, estetik duyarlılığının doruklarında dolaşır.Boğa genellikle duyarlı bir aşıktır.Karşısındaki insanı da düşünür ve onun mutluluğu için elinden geleni yapar.Yine de bir Boğa'dan çok marjinal, değişik yaklaşımlar beklemek hata olur.Denenmişliğin güvencesinden uzaklaşmak, cinsellikte bile Boğa için oldukça zordur.

 

KARAKTER ÖZELLİKLERİ

 

Zodyak'ın ikinci burcu olan Boğa, insanın evriminin ve evren içindeki yerini bulmasının da ikinci aşamasıdır. İnsanın en çok kullandığı fiziksel duyularıdır. Dokunabildiği, fiziksel olarak tutabildiği her şey, kendi gerçekliğini belirlemesine, anlamasına da yardım eder. Bu nedenle Boğa fiziksel kaynaklarına ve sahibi olduğunu düşündüğü insanlara çok bağlıdır. Boğa'nın en kuvvetli arzusu kişisel emniyettir. Yerine getirilmeyen sözler ya da ihanet bu güven duygusunun kolayca sarsılmasına neden olur. Bu durumlarda Boğa, şiddetli reaksiyonlar gösterir ve karşısındakine bir şans daha vermeyi reddeder.

Hayal kırıklığına uğramış bir Boğa'nın davranış biçimi, normal hallerinden oldukça farklıdır. Dünya'dan tamamen elini eteğini çeker ya da tam tersine "çivi çiviyi söker" inanışıyla hareket etmeye başlar. Hangi yöne giderse gitsin, sonuç Boğa için önemli olan bir ilişkinin ya da temel ihtiyacı olan duygusal güvenin feda edilmesi sonuçtur.

Boğa, özellikle kendisinin istemediği, gerçekleştirmediği değişikliklere karşı dirençlidir. Boğa burcu insanları genellikle yaşamlarında başladıkları işleri bitirirler. Pek çok insanın dayanamayacağı zor koşullara katlanma, sabır ve metanet temel özellikleri arasındadır. Burcun sembolü olan Boğa bu sebatın, hatta inadın gerçek kaynağını oluşturur. Pozitif yanından bakıldığında ise, Boğa'nın gücü ve kararlılığı diğer insanların O'na güvenmesini sağlar. Boğa insanı hayatını başka bir insana dayanarak yaşamayı sevmediği için, kendine güvenmek ve inanmak ister. Sevecen ve sabırlı Boğa, özellikle değer verdiği insanlarla birlikteyken, ya da önem verdiği bir konuda emek verirken çok daha metanetli ve dayanıklıdır. Genel olarak spontane değişiklikleri ve sürprizleri sevmez. Planladıklarını uygulamak için fırsat bulduğunda ya da hazırlanmak için zaman verildiğinde kendini çok daha rahat hisseder. Boğa reaksiyonlarını deneyimlediği şeyin pratik değerine göre ayarlar. Fiziksel eyleme geçmeden önce, duygusal olarak kendini tartar, entelektüel olarak değerlendirmeden önce de deneyimden kazanabileceklerini saptamaya çalışır.

Boğa'yı güzellik ve lüks gezegeni Venüs yönetir. Bu gezegenin etkisi altında Boğa insanı, fiziksel zevklere duyarlı, estetik değer yagıları güçlü, kişisel konforuna ve rahatına düşkün, duyarlı bir karakter sergiler. Estetik güzellik kadar finansal konularda da pragmatik yaklaşımları vardır. Doğayı ve doğal olan her şeyi sever. Yaşamdaki dengesi materyal dünyaya ve gerçekliklere endekslidir. Boğa'nın kişisel zevklere ve konfora düşkünlüğü tembelliği ve ataleti de getirir. Dikkatli bir yapısı olan Boğa, yanlışlardan uzak kalmayı kolaylıkla becerebildiği gibi, değerli fırsatları da yakalamakta ustadır.

 
 

RÜYAMDA

GÖRDÜM

 

DİĞER ASTROLOJİ KONULARI

Erkeğin kalbine giden yol Burçların nitelikleri Burcunuz ve seks Burca göre saç şekli
Burca göre annelik Gruplar ve elementler Burca göre tatil Burca göre favori pozisyon
Burca göre beslenme Entel burçlar Seks sonrası Burçlar arası gruplama
Burçlar ve çiçekler Burçların genel özellikleri Burçlar arası uyum Favori mekan
Burca göre diyet Ağacınız Burca göre karşı cins Kedi ve köpek burçları
Burca göre parfüm Burca göre anne ve babalık Burçlar ve sağlık Astroloji nedir
Burca göre tatil Burçlarda arkadaşlık Favori saatler
       

Bu Sayfayı Paylaşın

Fal | Güzel Sözler | Şarkı Sözleri | Fıkralar